Tuina

Tuina terapie je jednou z pěti základních léčebných metod čínské medicíny (TCM). Čínská masáž Tuina vychází ze stejných teoretických základů a filosofie jako tradiční škola akupunktury, ale ošetření a stimulace akupresurních bodů se provádí rukou, loktem nebo vhodnou masážní pomůckou.

  • C:\fakepath\Tuina 2
  • C:\fakepath\Tuina
  • C:\fakepath\Tuina masáž
  • C:\fakepath\Tuina 3

Tuina zprůchodní energetické dráhy a účinně podpoří oběh krve a vnitřní energie v těle. Je vhodná v terapii chronických i akutních stavů, a to jak pohybového aparátu, tak i vnitřních orgánů. Tuina jako celostní metoda je přirovnávána k ucelené fyzioterapii či rehabilitaci dle metod tradiční čínské medicíny.

Tuina Anmo je lékařská masážní terapie a obor tradiční čínské medicíny (TCM). Slabiky Tui-Na-An-Mo doslova popisují čtyři základní techniky tohoto výjimečného léčebného umění: "Tui" je přeloženo strkat
"Na" je uchopit, zvednout
„An“ je tlačit, stisknout
„Mo“ znamená „krouživé tření“, kartáčovat

V Číně se používá jeden nebo oba termíny v závislosti na regionu. V České republice se termín Tuina stal zavedeným a užívaným.

Tuina terapie zahrnuje svalovou masáž, chiropraktickou manipulaci, aktivní a pasivní mobilizaci kloubů, stejně jako akupresuru podél meridiánů a jejich bodů.
Obecně mluvíme o masáži Tuina, protože masáž je hlavní součástí léčby.