Metabolic Balance

Metabolic Balance je unikátní výživový program, známý na všech kontinentech, určený k úpravě látkové výměny a tělesné hmotnosti.

řepa zahrada

Byl vyvinut v Německu, Dr. med. Wolfem Funfackem a biochemičkou Dipl. Ing. Silvií Bürkle, odborníky na výživu, na základě jejich dlouholetých zkušeností. Pomáhá individuálně změnit stravovací zvyklosti, jíst vyváženou, kvalitní a zdravou stravu. Program pomáhá vytvořit jídelní plán přímo na míru metabolismu konkrétního člověka. Navíc podporuje pocit celkového zdraví, nárůst energie, posiluje fyzické a psychické zdraví, pozitivně ovlivňuje hmotnost, návyky a vztah k jídlu!

Co zahrnuje program Metabolic Balance?

 Základ tvoří osobní jídelní plán a individuální seznam potravin, který je vyhotoven na základě aktuálních laboratorních výsledků z krve, měření a údajů o aktuálním zdravotním stavu. Probíhá ve 4 fázích a umožní dlouhodobě řešit problémy s nadváhou, preventivně a celkově podpořit metabolickou a hormonální rovnováhu v těle. Využívá výhradně kvalitní, hlavně místí potravinové zdroje, nejedná se o žádné potravinové, vitamínové doplňky, koktejly apod.

Jak program Metabolic Balance funguje? Komu je program určen?

Aby se program nastartoval a proměna v pokud možno dohledném časovém rozmezí nastala, je klientovi k dispozici speciálně vyškolený certifikovaný poradce, v našem případě MUDr. Zuzana Garbier, která s programem pracuje od roku 2010.

Plán si klade za cíl podpořit zdravou látkovou výměnu a úpravu hmotnosti. Program po určenou dobu vylučuje potraviny, které podporují nezdravé chutě a návyky, narušují metabolismus, poškozují trávicí trakt a zatěžují imunitní systém. Později se opatrně zavádějí další potraviny a sleduje se, jak ovlivňují chutě, náladu, energii, spánek, trávení, skladbu těla, sportovní výkonnost, bolesti a různé zdravotní obtíže. S těmito znalostmi se pak dá vytvořit vyvážený jídelníček na celý život.

Princip programu spočívá především v jedinečném výběru a kombinací přirozených potravin, které navíc udržují nízkou a stabilní hladinu krevního cukru a inzulínu a tím přivádějí metabolismus zpět do rovnováhy. Na základě aktuálních krevních laboratorních výsledků lze velmi dobře odhadnout, jak funguje tělo zevnitř, co mu schází, čeho má naopak příliš, jak fungují jeho orgánové systémy, které potraviny jeho stav zhoršují, a které mají potenciál vnitřní prostředí těla podpořit a jeho stav vylepšit.

Program je vhodný pro muže i ženy všech věkových kategorií (od 16 let).

Jak docílí Metabolic Balance redukci hmotnosti?

Díky individuálnímu jídelnímu plánu má tělo k dispozici všechny potřebné živiny. Tím se aktivuje zdravý metabolismus a podporuje se přirozená produkce inzulínu.

Za dodržování nových, jednoduchých pravidel přípravy a přijímání potravin se reguluje šetrně a dlouhodobě hmotnost, normalizuje se hormonální produkce, vylepšuje se trávení a posiluje imunitní systém organismu.

Jakého vylepšení zdravotních obtíží lze dosáhnout?

Po dobu účasti v programu Metabolic Balance profitují klienti nejen z rychlého a trvalého úbytku na váze ale i ze zlepšení mnoha jiných zdravotních obtíží, jako např. narušená látková výměna cukrů a tuků, vysoký krevní tlak, chronická zánětlivá onemocnění, revma, bolesti hlavy, kloubů, migrény, dysfunkce štítné žlázy, gynekologické obtíže, alergie, dyspeptické potíže, chronická únava…

 Přibližně 20% klientů se programu účastní za účelem zlepšení zdravotních obtíží, nikoli za účelem snížení tělesné hmotnosti. Zkušenosti tisíců účastníků programu Metabolic Balance po celém světě dokládají zlepšení řady nemocí a zdravotních obtíží souvisejících s neadekvátním životním stylem.

Trvalý přechod na vyhovující a vyvážené stravování předchází dlouhodobě, především v kombinaci s přiměřenou pohybovou aktivitou, dostatečným spánkem a mentální hygienou, mnoha civilizačním onemocněním. Znovuobnovení přirozené rovnováhy ve stravování způsobí současně i obnovení zdravé tělesné (rovno)váhy. Při dodržování programu Metabolic Balance se šetrně chrání svalová hmota a vazivo – odbourává se hlavně tuková tkáň, takže pokožka zůstává pevná a hladká.

Program Metabolic Balance v Parkhotelu Golf zahrnuje:

14 / ev. 21/ denní pobyt pod dohledem certifikovaného poradce

Odběr krve na 36 různých biochemických parametrů

Individuální plán vytvořený na míru, zahrnující cca 40 stran instrukcí ke všem 4 fázím programu

Speciálně připravenou dietu dle plánu klienta

2-3 procedury denně navržené individuálně lékařem při vstupní prohlídce + pitný režim zahrnující pití léčivých pramenů / 15 procedur týdně /

Pitná kúra – pití minerální pramenů dle ordinace lékaře

Procedury v programu podporují především detoxikaci organismu, lymfatickou drenáž, prokrvení celého těla, fyzické a psychické uvolnění.

Klienta také naučíme speciální dechové a protistresové techniky, bude mu navržena adekvátní pohybová aktivita v průběhu pobytu i následně doma.

Možná je také aplikace ušní akupunktury zaměřené na podporu metabolismu a hormonální rovnováhy.

Podpora a kontakt s poradcem následujících 3-6 měsíců

  • metabolic
  • zahrada
  • metabolic2
  • metabolic3
  • metabolic

Zaváděcí cena:

Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji

14 nocí 45 150 Kč

21 nocí 59 900 Kč

Příplatek za jednolůžkový pokoj

Na 14 nocí 7 200 Kč

Na 21 nocí 10 800 Kč

V ceně nejsou zahrnuty:

  • místní poplatek 50 Kč na osobu a noc
  • hlídané parkoviště 150 Kč – 50 % = 75 Kč a noc

Rezervace na emailu sales@parkhotel-golf.cz

*v případě, že máte vlastní laboratorní vyšetření nebo sestavený program, bude cena individuálně upravena po konzultaci s naším lékařem